Blog

Fototapety z architekturą – najciekawsze budynki i motywy architektoniczne na fototapetach

Fototapeta z wieżą Eiffla

Fototapety są jedną z najciekawszych form pokrycia ścian w Twoim domu. Dzięki nowoczesnej technologii wytwarzania są niezwykle trwałe i odporne na panujące w domowym zaciszu warunki. Ich rosnąca popularność pozwoliła na rozkwit rynku – w obecnych czasach możliwe jest nabycie fototapet idealnie wpasowujących się we wszelakie wnętrza, niezależnie od stylu. 

Najciekawsze motywy fototapet – modne fototapety 2022

W wystroju wnętrz trendy zmieniają się w sposób płynny – dlatego jeżeli chcesz urządzić swój dom modnie, warto jest być z nimi na czasie. W 2022 roku wśród najciekawszych, modnych motywów fototapet należy wymienić:

  • fototapety z motywami architektonicznymi – ukazujące wszelakie znane budowle;
  • fototapety z motywami klasycznymi – nawiązujące do wcześniejszych epok: ich typowej architektury, zabytków; 
  • fototapety 3D – tworzące niesamowitą głębie postrzeganego obrazu, która może stylowo dopełnić wystrój pomieszczenia;
  • fototapety abstrakcyjne.

Pamiętaj – nie zwracaj jednak uwagi jedynie na modę. Tapeta powinna uzupełniać Twoje wnętrze oraz sprawiać przyjemność głównie Twoim oczom. Osoby, które lubują się w prostym wystroju i jasnych kolorach mogą z łatwością umieścić w swoich mieszkaniach fototapety z motywami klasycznymi, jednak jeżeli Twoje mieszkanie jest bardzo nowoczesne zastanów się nad wyborem abstrakcyjnych motywów.

Fototapety z architekturą – trendy i propozycje

Jeżeli jesteś fanem architektury i podróży fototapety z budynkami pozwolą Ci przenieść kawałek swoich ulubionych miejsc do własnego domu. W ostatnim czasie popularne stały się fototapety przedstawiające większe obszary rozpoznawalnych miast i mega-miast, takich jak: Nowy York, Paryż, Tokio. Fototapety z motywem Nowego Yorku idealnie nadadzą się do pomieszczeń o ciemniejszym wystroju – zazwyczaj dominują w nich ciemne kolory i mocne przejaśnienia, charakteryzujące podświetlone w nocy Nowo Yorskie wieżowce. Dla wnętrz jaśniejszych, bardziej przytulnych nadadzą się tapety z motywami wieży Eiffla – wykonane często w jasnych kolorach, nadające odrobiny ciepła pomieszczeniu. Fototapety z wieżą Eiflfla są doskonałym wyborem do kuchni. Jeżeli interesują Cię tapety z motywem pojedynczej, rozpoznawalnej budowli warto jest przejrzeć takie, na których znajdziesz: wieżę Eiffla, Big Ben’a, pałac Westminsterski bądź koloseum. Dla fanów sztuki i bardziej kreatywnego podejścia możliwe jest nabycie tapet, które są odzwierciedleniem malowidła danego budynku czy panoramy miasta.

Fototapety z motywem antycznym

Kolejnym popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie fototapet z motywem antycznym, które emanują spokojem. Nadają się one świetnie do domowych biur, salonów oraz miejsc, w których domownicy się relaksują bądź poświęcają czynnościom intelektualnym. Dzięki doborowi zazwyczaj jasnej palety barw wpływają pozytywnie na nastrój oraz możliwości koncentracji. Jasne kolory sprawiają również, że pomieszczenie wydaje się być bardziej przestrzenne i mniej przytłaczające. Ciekawymi koncepcjami fototapet z motywem antycznym są: antyczne rzeźby, budowle oraz kolaże. Dzięki szerokiej ofercie fototapet z motywem antycznym każdy znajdzie coś dla siebie.