Blog

Dywany tarasowe – marokańskie, czy boho?

Dywan winylowy na tarasie

Marzenie o posiadaniu domu z ogrodem, do którego schodzi się bezpośrednio z salonu i kuchni po drewnianych deskach tarasu towarzyszy większości osób przez całe życie, a przynajmniej przez jego część. To oni też kupując wczasy w ciepłych krajach, pilnują, by pokój posiadał balkon, a domek obszerny taras czy ganek. To tam podczas całego pobytu mieszkańcy wczesnym rankiem, w promieniach wschodzącego słońca,  piją kawę i jedzą śniadanie.

Dywany winylowe na taras

Gdy zdarzy się jednak, że stajemy się posiadaczem domu z tarasem i ogrodem czy mieszkania z balkonem a nawet apartamentu z patio nie ustajemy w pomysłach jak dodatkowo je ozdobić czy też sprawić, by były jeszcze bardziej komfortowe i wygodne. Jednym ze sprawdzonych sposobów na ocieplenie estetyczne i fizyczne tarasu, ogrodu czy balkonu jest położenie na nim dywanu. Jednak nie może to być zwykły dywan, który przemoczy łatwo deszcz, zabrudzą ptaki czy zakurzy piasek. Dywany tarasowe przeznaczone do ekspozycji outdoorowej wykonane są z tkaniny poliestrowej i powleczone spienionym PCV. A to znaczy, że nie brudzą się, nie płowieją i nie tracą swoich kolorów i wzorów. 

Dywany PCV na balkon i taras dostępne w Ikei czy Castoramie nie absorbują wilgoci z deszczowej pogody, nie pleśnieją pomimo ekspozycji na powietrzu, szybko schną i posiadają właściwości hipoalergiczne. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką z detergentem, by odzyskały cały swój blask. Ważną zaletą dywanów winylowych na taras jest ich gładkość, można chodzić po nich boso, bez odczucia struktury. 

Dywany tarasowe – marokańskie czy boho?

Każdy dywan winylowy na taras czy dywany z PCV na balkon i patio muszą być nie tylko wytrzymałe, ale powinny być estetyczne i spójne aranżacyjnie z wnętrzem domu, najczęściej salonu, z którego wychodzi się bezpośrednio na taras. Wybór dywanów tarasowych i ogrodowych jest ogromny i łatwo je dobrać do wewnętrznej przestrzeni. W przestrzeni ogrodowej, tętniącej kolorami lata, doskonale sprawdzają się barwne dywany w stylu marokańskim czy boho. Oba modele są niezwykle barwne i wtapiają się w letni pejzaż. To ulubiony styl wielu właścicieli letniskowych domów, w których zwykle przeważa drewno i folkowe dodatki. Dywany marokańskie wybierają miłośnicy podróży, którzy kojarzą je z przebytymi przygodami. Boho to raczej propozycja dla osób, które bardziej cenią sobie poznawanie siebie i otoczenia wokół. 

Dywany z PCV na balkon

Właściciele mieszkań z przestronnymi balkonami wybierają najczęściej dywany balkonowe o minimalistycznym wzornictwie. Muszą pasować do nowoczesnych mieszkań czy skandynawskiego stylu. Dlatego imitują one balkonowe płytki terakotowe, czasem deski podłogowe, ale też posiadają wzory geometryczne, łatwo komponujące się z aranżacją. Dywany na balkonie sprawiają, że miło tam korzystać z promieni słonecznych czy odpoczynku przy kawie i rozmowie. 

Dywany winylowe na taras, balkon czy do ogrodu tworzą skuteczną i miłą dla stóp izolację a jednocześnie tworzą barwny akcent kolorystyczny podnoszący urodę miejsca i otoczenia przeznaczonego do wypoczynku.