Blog

Nowoczesne obrazy do salonu — tematyka, taka jak Ty

Ściana z obrazem

Niezależnie od tego, czy mówimy o salonie o sporej powierzchni, czy większym pokoju, który pełni salonowe funkcje, wystrój ścian powinien być spójny z zamysłem aranżacyjnym, przybranym stylem, a także z osobowością mieszkańców. Połączenie tych trzech elementów staje się wyznacznikiem podczas doboru elementów, które zawisną na ścianie. Współczesne obrazy na płótnie nie kosztują majątku, a przy tym dostępne są w tak dużej rozpiętości tematycznej i kolorystycznej, że każdy znajdzie ten, który najlepiej wpisze się w koncepcję. 

Jak dobrać obraz na płótnie do salonu?

Urządzając wnętrze, kierujemy się własnym gustem, upodobaniami i potrzebami. Podobnie jest w przypadku doboru detali, które podkreślają indywidualizm i oryginalność całej aranżacji. Obraz do salonu to podstawa, o której nie można zapomnieć. Nie ma jednego, rekomendowanego malowidła, które jest dedykowane właśnie do tej przestrzeni. To my sami powinniśmy określić oczekiwany styl oraz tematykę. 

Nowoczesne technologie druku na płótnie gwarantują, że obrazy do salonu nie tylko dostępne są na każdą kieszeń, ale przede wszystkim utrzymują odpowiednie nasycenie kolorystyczne, głębię oraz — w przypadku reprodukcji — wiernie oddają dzieło. Posiadając duże nakłady finansowe, możesz pozwolić sobie na kupno malarstwa olejnego danego artysty, by móc zachwycać się oryginalnym dziełem sztuki w Twoim domu. Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz postawić na reprodukcje, które zazwyczaj są drukowane na płótnie. Temat przewodni obrazu do już całkowicie osobliwa sprawa. Nie jest pożądane, by obraz znacznie odbiegał od naszej koncepcji np. w salonie klasycznym, nie powiesimy awangardy i abstrakcji. 

Spośród wielu możliwości dostępne są słynne reprodukcje, pejzaże, portrety, motywy kwiatowe oraz zwierzęce, a także nowoczesna awangarda czy sentymentalny vintage. Nawiązująca do wnętrza, kolorystyka obrazu nie może się z nim zlewać, wprost przeciwnie, powinna się wyróżniać i tym samym stanowić o wyjątkowości miejsca. Warto podkreślić jeszcze jeden aspekt wyboru obrazu na płótnie, mianowicie istotę własnych poglądów, myśli, relaksu, czyli wszystkiego, co przywołuje miłe wspomnienia i pozwala oderwać się od biegu dnia codziennego. Dobrze, jeśli motyw przewodni wzbudza w nas pozytywne uczucia i spowoduje, że miejsce z obrazem stanie się przysłowiowym sercem domu. 

Eleganckie i trwałe obrazy na płótnie do salonu

Niegdyś obraz zawsze musiał być malowany ręcznie, później sięgnięto po techniki laserowego zadruku i fotografie, ale nie uzyskano dobrego i przede wszystkim trwałego efektu. Współcześnie dostępne obrazy drukowane na płótnie to perfekcja pod każdym względem. Nie ma tutaj mowy o niedoskonałościach. Do zadruku używa się wysokiej klasy płótna malarskiego i pigmentów ze specjalnie opracowaną recepturą. Płótno jest perfekcyjnie naciągnięcie na ramę, która jest estetycznie ukryta. Ponadto wybrany obraz do salonu dostępny jest w kilku rozmiarach — nie musimy się więc martwić, że w salonie o minimalistycznym metrażu zabraknie miejsca na sztukę. Dodatkową perełką — skądinąd techniczną i aranżacyjną w jednym — jest fakt, że obraz na płótnie może być dzielony na części np. w formie tryptyku, co zdecydowanie zwiększa możliwości indywidualnej aranżacji ściany. 

Obraz na płótnie do salonu nie musi pochodzić z cennych zapasów galerii sztuki, może odnosić się do nich i tak samo zachwycać. Drukowane na płótnie obrazy pozwalają na uwolnienie wyobraźni i sięgnięcie po takie tematy, które są nam najbliższe.