Blog

Reprodukcje obrazów znanych malarzy w salonie i sypialni

Reprodukcja obrazu Vincenta Van Gogha

Zdobienie ścian malunkami a potem obrazami towarzyszy ludzkości od czasów prehistorycznych. Potwierdzają to Altamira i Lascaux, gdzie odkryto rysunki naskalne wykonane przez człowieka prehistorycznego, przenoszącego na ścianę jaskini naturalistyczne wizerunki zwierząt – starannie i dynamicznie oraz odwzorowanie postaci ludzkich, jeszcze w sposób uproszczony i zgeometryzowany. I nawet jeżeli malarstwo naścienne miało inny cel niż tylko estetyczny, pokazuje jednak, że jest to jedna z podstawowych i najstarszych potrzeb człowieka, wykraczających poza te podstawowe, związane z egzystencją. 

Reprodukcje obrazów jako ozdoba salonu i sypialni

Zakończenie remontu, zmiana aranżacji przestrzeni mieszkalnej czy tylko zmiana umeblowania inspiruje do zakupu detali wyłącznie o przeznaczeniu estetycznym. Z całą pewnością należą do nich obrazy wypełniające przestrzeń pustych ścian. Każdy z nas posiada jednak inny zmysł estetyczny i inne potrzeby. Dlatego też tak fascynujące jest śledzenie indywidualnych wyborów. 

Bardzo dużą grupę konsumentów tworzą miłośnicy światowego malarstwa, słynnych artystów, którzy stworzyli rozpoznawalne dzieła, wchodzące do kanonu światowego malarstwa. Zwykle właśnie te dzieła należą też do prac osiągających najwyższe czy też rekordowe ceny na aukcjach, tym bardziej stając się przedmiotem pożądania. 

Jakie reprodukcje obrazów kupujemy najczęściej?

Największą popularnością cieszą się zawsze reprodukcje obrazów znanych malarzy, tych, którzy twórczość spopularyzowały media i historia ich życia. Zwłaszcza teraz, gdy technologia druku cyfrowego pozwala na przeniesienie obrazu na płótno, czyli dodatkowo je uwiarygadniając. Reprodukcje obrazów na płótnie, jakie najczęściej zamawiamy to prace takich artystów jak: Claude Monet, Van Gogh, Henri Matisse, Vasily Kandinsky, Edgar Degas, Jan Vermeer, Paul Cezanne. Szczególną estymą cieszą się prace impresjonistów, które rozświetlają mieszkanie drobinkami koloru i światła. Doskonale pasują do aranżacji wnętrz w stylu klasycznym czy glamour. 

Reprodukcje obrazów Kandinsky’ego natomiast wnoszą do każdej przestrzeni magię i iluzję. To obrazy, które komponują się idealnie z wystrojem sypialni, zwykle delikatnej i wysublimowanej. Bardzo często w sypialniach można dostrzec reprodukcje obrazów Edgara Degasa. Jego teatralne wnętrza i tańczące czy ćwiczące baletnice nadają przestrzeni lekkości i indywidualizmu. Podobnie Henri Toulouse Lautrec obrazujący mroczne tym razem wnętrza paryskich kawiarni. 

Nie wszyscy jednak preferują malarstwo figuratywne czy efektowne pejzaże. Dla nich firmy zajmujące się drukiem obrazów na płótnie przygotowują ofertę np. malarstwa kubistycznego, abstrakcyjnego czy symbolicznego. Picasso, Mondrian, Kandinsky czy Malewicz to malarze, których dzieła wpisują się w nowoczesne wnętrza, współczesne oczekiwania kompozycyjne. 

Reprodukcje obrazów znanych malarzy nie tylko podnoszą jakość aranżacji wnętrza, ale budują również nastrój, stanowią przedmiot rozmowy, dodają przestrzeni smaku i wyjątkowej aury.